X REGIONALNY KONKURS WIEDZY O SAMORZĄDZIE TERYTORIALNYM

W tym roku nasza szkoła została gospodarzem X Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Miał on szczególny wydźwięk, gdyż to właśnie w tym roku przypada 25. Rocznica samorządności w Polsce. Udział wzięło jedenaście drużyn z powiatu legnickiego. Za organizacje całego konkursu opowiadała pani Anna Majewska, nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie. Po części konkursowej uczestnicy wzięli udział w debacie poświęconej temu tematowi. Mieli również możliwość rozmowy z przedstawicielami władz samorządowych. Gościem honorowym był Tadeusz Samborski, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Po debacie ogłoszono wyniki oraz wręczono nagrody - najlepsi okazali się gimnazjaliści z Rui, drugie miejsce zajęli uczniowie z Chojnowa, trzecie przedstawiciele gospodarzy. Gratulujemy!