* informacje obowiązkowe

** dodanie strony www

Dlaczego warto wybrać studia ekonomiczne?

Studia ekonomiczne uczą jak przeprowadzać badania, w jaki sposób społeczeństwa, rządy, przedsiębiorstwa, gospodarstwa domowe i osoby prywatne rozdzielają swoje ograniczone zasoby. Ta dyscyplina ma dwie ważne cechy. Po pierwsze, opracowuje koncepcyjne modele zachowań, aby przewidzieć reakcje na zmiany w polityce i warunkach rynkowych. Po drugie, do zbadania tych zmian wykorzystuje się rygorystyczną analizę statystyczną.

Ekonomiści są dobrze znani z doradzania prezesowi i kongresowi w sprawach gospodarczych, formułowania polityki oraz analizowania warunków ekonomicznych dla banków inwestycyjnych, domów maklerskich, firm z sektora nieruchomości i innych przedsiębiorstw sektora prywatnego. Przyczyniają się oni również do rozwoju wielu innych polityk publicznych, w tym opieki zdrowotnej, opieki społecznej, reformy szkolnej oraz wysiłków na rzecz zmniejszenia nierówności, zanieczyszczenia i przestępczości.

nauka ekonomii

Studia ekonomiczne mogą również dostarczyć cennej wiedzy do podejmowania decyzji w życiu codziennym. Oferują narzędzia, za pomocą których można podejść do pytań o celowość konkretnej możliwości inwestycji finansowej, czy należy uczęszczać do szkoły wyższej, czy też nie, korzyści i koszty alternatywnych karier oraz prawdopodobny wpływ polityki publicznej, w tym powszechnej opieki zdrowotnej i wyższej płacy minimalnej.

Ponadto studia ekonomiczne zapewniają uzupełniające badanie ekonometrii, pozwalające uczniom stać się krytycznymi konsumentami argumentów opartych na statystykach dotyczących wielu kwestii publicznych i prywatnych, a nie biernymi odbiorcami, którzy nie są w stanie przeszukiwać statystyk. Wiedza zdobyta na studiach ekonomicznych pozwala zadać sobie pytanie, czy dowody dotyczące celowości danej polityki, procedury medycznej, twierdzeń na temat prawdopodobnej przyszłej ścieżki rozwoju gospodarki, czy też wiele innych kwestii są naprawdę przekonujące, czy też po prostu dobrze brzmią, ale po przyjrzeniu się im tracą swoją wartość.

Osoby, które ukończyły studia ekonomiczne są wysoko cenieni na rynku pracy, dlaczego? Ponieważ posiadają:

Studia ekonomiczne przygotowują uczniów do pracy w bankowości, ubezpieczeniach, firmach usługowych i produkcyjnych, nieruchomościach, konsultingu i agencjach rządowych.