×

* informacje obowiązkowe

** dodanie strony www


Dlaczego szkolenia team building są tak ważne?

Nawet najlepszy produkt lub najbardziej innowacyjny biznesplan nic nie oznacza, jeśli nie ma za nim wielkich ludzi. Pracownicy są sercem każdej firmy, a inwestowanie w budowanie zespołu wzmacnia ich role i więzi.

Szkolenia team building są ważne dla firm każdej wielkości i struktury. Nie ma znaczenia, czy masz tysiące pracowników, czy kilku, środowisko pracy zespołowej, czy takie, w którym każdy pracuje nad własnymi projektami, imprezy integracyjne są koniecznością.

zgrany zespół

Zainwestuj w budowanie zespołu

Zabranie sobie i personelowi całego dnia z dala od biura może wydawać się nie do pomyślenia. Koszt i stracony czas pracy może wydawać się hojnym wydatkiem, bez którego można się obejść. Jednak w rzeczywistości szkolenia team building są czymś, bez czego nie można się obejść. Są one istotną częścią każdej firmy! Pomyśl o tym, jak o inwestycji. Zespół, który nie pracuje dobrze razem lub który nie jest zaangażowany w swoją pracę, może przynieść firmie spore straty. Inwestowanie czasu i pieniędzy w wydarzenia związane z budowaniem zespołu pozwala budować relacje, a także prowadzi do bardziej otwartej i opartej na zaufaniu współpracy.

Szkolenia team building czasami są źle oceniane. Myśli się, że ludzie siedzą zmęczeni w sali konferencyjnej, grając w niezręczne gry. Nie wpadaj w pułapkę tandetnych gier zespołowych. Wysokiej jakości budowanie zespołu może być kreatywne i zabawne. Jest to okazja, aby uwolnić się, spróbować czegoś nowego i zobaczyć swoich współpracowników w nowym świetle. Dzisiejsze działania związane z budowaniem zespołu mogą być ekstremalne, przesuwać pracowników do granic możliwości i tworzyć przyjemne środowisko.

Korzyści

Szkolenia związane z budowaniem zespołu są niezbędne, jeśli zależy Ci na dobrych relacjach ze swoimi pracownikami, a to przecież najważniejszy atut Twojej firmy. Jakie korzyści wynikają z warsztatów team building? Poniżej przedstawiamy kilka z nich:

Najbardziej oczywistą korzyścią wynikającą ze szkolenia team building jest to, że zachęca ono pracowników do wzajemnego poznania się poza pracą. Inaczej bowiem jest siedzieć z kimś w biurze i załatwiać formalności, a inaczej jest prowadzić swobodną rozmowę w innym otoczeniu, niż tylko miejsce pracy. Osobiste więzi i podobieństwa są znacznie silniejsze niż zwykłe dzielenie się ścianami biurowymi.

Szkolenia team building pozwalają pracownikom dobrze się bawić. Zamiast siedzieć za komputerem przez cały dzień, mają szansę nauczyć się nowych umiejętności, zagrać razem w coś lub odkryć nowe miejsca. Kiedy firma zachęca do zabawy, pracownicy czują się bardziej zaangażowani, a jak wiadomo, zaangażowanie ma kluczowe znaczenie dla sukcesu firmy. Dotyczy się to szczególnie osób pracujących zdalnie, ponieważ nie mają oni innego kontaktu z ludźmi niż przez e-maile czy telefon. Działania związane z budową zespołu łączą wszystkich razem i mogą sprawić, że nawet najbardziej samotny pracownik poczuje się jak część zespołu. Inwestowanie w szkolenia team building jest jednym ze sposobów, aby pomóc pracownikom poczuć się bardziej zmotywowanym i zaangażowanymi.

Zaufanie powinno być podstawą wszystkich przedsiębiorstw. Działania dotyczące budowania zespołu mogą nadać tytułowej twarzy i osobowości. Wyjście poza czysto zawodowe relacje buduje zaufanie i zwiększa przejrzystość wewnątrz organizacji. Pracownicy czują, że mogą ufać swoim pracodawcom, ponieważ wiedzą, jacy naprawdę są w rzeczywistości, poza pracą.

Szkolenia team building wyglądają inaczej w każdej firmie, ale nie muszą być tandetne, aby były skuteczne. Eksperci zalecają skupienie się po prostu na wspólnej zabawie poza biurem, a nie na rozwijaniu działań zespołowych. Spróbujcie czegoś nowego, takiego jak paintball lub wspinaczka skałkowa.

Kontynuuj i przenieś szkolenia team building na listę priorytetów swojej firmy. Jest to inwestycja w przyszłość. Koncentrując się na budowaniu relacji między pracownikami, komunikacji i zaufaniu, będziesz posiadał bardziej zaangażowanych i produktywnych pracowników.


źródła:
http://www.modernarea.pl/szkolenia/budowanie-zespolu/