×

* informacje obowiązkowe

** dodanie strony www


Mówca motywacyjny - kim jest i czym się zajmuje?

Pomyśl o swoim życiu. Co zrobiłeś? Czy osiągnąłeś sukces ? Przełamałeś jakieś swoje nałogi? Przeprowadziłeś przełomowe badania? Czy ludzie zapłacą za to, co masz do powiedzenia? Pozytywne odpowiedzi na pytania mogą świadczyć, że możesz zostać mówcą motywacyjnym.

Mówca motywacyjny to profesjonalista w dziedzinie komunikacji, który mówią o swoich doświadczeniach życiowych. Jego przekazy mają za zadanie inspirować, motywować, informować, doradzać i przynosić korzyści słuchaczom. Prelegenci motywacyjni wypowiadają się na spotkaniach rządowych, imprezach firmowych, spotkaniach branżowych, w szkołach, ośrodkach wypoczynkowych, na konwencjach, w uzdrowiskach, a nawet na statkach wycieczkowych.

Wystąpienia publiczne nie są przeznaczone dla wszystkich. Niektórzy ludzie obawiają się wystąpień przed dużą publiką. Niektórzy mogą przemawiać do publiczności tylko wtedy, gdy wyobrażają sobie, że tłum jest całkowicie nagi. Bycie mówcą motywacyjnym stanowi wyzwanie, do którego potrzebna jest osoba pewna siebie, uczciwa i wykształcona.

Nie do końca określone są tematy, na które mówca motywacyjny może się wypowiadać. Obejmuje to szeroki wachlarz zagadnień, takich jak przezwyciężenie uzależnień, zwiększenie sprzedaży, radzenie sobie z różnorodnością, dostosowanie się do życia, przygotowanie do emerytury lub zmiana kariery zawodowej.

Aby pracować, jako mówca motywacyjny, należy najpierw przeprowadzić burzę mózgów na temat doświadczeń i wydarzeń, które mogą zaintrygować dużą lub małą publiczność. Kluczem do sukcesu jest posiadanie przesłania, które będzie cenne dla słuchaczy. Zapytaj, dlaczego ludzie chcą usłyszeć to, co masz do powiedzenia? Upewnij się, że odnoszą się do tego przesłania i doceniają je. Jeśli przekaz jest wyjątkowy i motywujący, ludzie chętnie zapłacą pieniądze, aby usłyszeć to, co chcesz im powiedzieć.

mówca

Mówca motywacyjny musi być w stanie jasno i prosto wyrażać swoje idee. Przygotowanie przemówień wymaga czasu i wysiłku. Dawanie ludziom ludzi lekcji życia to talent i biznes. Przemówienia mogą być wygłaszane lub łamane z powodu kontaktu wzrokowego, postawy, ubioru lub sformułowań. Zadaniem mówcy jest zaangażowanie publiczności i odgrywanie roli, pasującej do jego przesłania.

Udany, aspirujący mówca motywacyjny wykorzysta każdą okazję, aby przemówić przed publicznością. Nawet jeśli jest to bezpłatna usługa lub wymagająca podróży, każda prezentacja jest szansą na ugruntowanie swojej pozycji. Zdobycie doświadczenia w wystąpieniu publicznym ma kluczowe znaczenie dla sukcesu. Doświadczenie i informacja zwrotna pomagają dostroić przekaz i dają prelegentowi szansę zorientowania się, co się sprawdza, a co nie.

Aby uzyskać odpowiedni certyfikat, bierze się pod uwagę lata wystąpień publicznych, liczbę prezentacji, liczbę klientów i dochody z prezentacji. Uzyskanie certyfikatu

Niektórzy prelegenci korzystają z pomocy specjalnych biur, aby znaleźć ludzi zainteresowanych ich wystąpieniami. Inni spędzają wolny czas kontaktując się z firmami i organizacjami, które skorzystają z ich przesłania. Najskuteczniejsi mówcy motywacyjni poszerzają swoje przesłanie o książki, audio, wywiady, blogi i wykłady. Pomaga to szerzyć przekaz nawet wtedy, gdy nie spotykają się z publicznością osobiście.


źródła:
http://arturpartyka.com.pl/