×

* informacje obowiązkowe

** dodanie strony www


Praca mówcy motywacyjnego

Mówca motywacyjny, znany również jako mówca inspirujący, to ktoś, kto wygłasza przemówienia z zamiarem motywowania lub inspirowania ludzi na widowni. Zazwyczaj ma reputację eksperta w omawianej dziedzinie i zachęca słuchaczy do spojrzenia na sprawy z innej perspektywy oraz zwrócenia większej uwagi na własne talenty i umiejętności.

Ostatecznym celem mówcy motywacyjnego jest głęboka zmiana ludzi na poziomie emocjonalnym lub psychicznym oraz pomoc w dokonaniu jakiejś profesjonalnej bądź osobistej zmiany w ich życiu i w nich samych. Ludzie naturalnie skupiają się na wszystkich swoich problemach, a mówca motywacyjny pomaga poprzez wykłady specjalne, słuchaczom skoncentrować się na wielu możliwościach, stosując dowolną liczbę przekonujących taktyk mowy, aby zainspirować i zmotywować.

motywator

Niektórzy mówcy mogą być wynajęci do wypowiadania się jako goście specjalni, a inni podróżują po planowanej trasie wystąpień. Bardziej popularni mówcy motywacyjni mogą również pisać i sprzedawać inspirujące książki, płyty DVD i pojawiać się w telewizji.

Prawie wszyscy mówcy motywacyjni, dając wykłady specjalne, odnoszą swoje osobiste doświadczenia z publicznością, co oznacza, że mogą oni pochodzić z każdego rodzaju otoczenia i wykorzystywać te informacje do inspirowania innych. Nie każdy ocenia swoje znaczące doświadczenia życiowe, aby ustalić, czy doświadczenia te mogą być pomocne dla innych. Mówca motywacyjny nieustannie zastanawia się nad własnym życiem, aby sprawdzić, jakie informacje byłyby pomocne dla odbiorców lub klientów i stara się je wykorzystać podczas wykładów. Mówią w różnych miejscach, takich jak szkoły, zarządy firm, domy kultury i konferencje.

Czy nadajesz się na mówcę motywacyjnego?

Mówcy motywacyjni mają różne osobowości. Są osobami artystycznymi, co oznacza, że są kreatywni, intuicyjni, wrażliwi i ekspresyjni. Ich wykłady specjalne są nieustrukturyzowane, oryginalne, niezgodne i innowacyjne. Niektóre z nich są również przedsiębiorcze, co oznacza, że są, ambitne, asertywne, ekstrawertyczne, energiczne, entuzjastyczne, pewne siebie i optymistyczne.

Czy ten opis pasuje do Ciebie? Zastanów się więc, czym mógłbyś zainteresować potencjalnych słuchaczy. Jakie wykłady specjalne mógłbyś prowadzić? W czym się specjalizujesz? Czy nie boisz się wystąpień publicznych? Na te i na wiele innych pytań powinieneś sobie odpowiedzieć przed rozpoczęciem pracy mówcy motywacyjnego.

Jak wygląda miejsce pracy mówcy motywacyjnego?

Mówca motywacyjny ma tendencję do pracy w nieregularnych godzinach w zależności od swoich wystąpień, wymagań dotyczących podróży i czasu potrzebnego na napisanie lub dopracowanie przemówień. Prelegenci odnoszący duże sukcesy są poszukiwani i zapraszani do udziału w konferencjach oraz wydarzeniach na całym świecie. Oznacza to, że mogą mieć bardzo napięty kalendarz. Ponadto często prowadzą wykłady specjalne, czyli zajęcia, podczas których przedstawiają swoją historię, wspominając o popełnionych błędach i zdobytych sukcesach. Wykłady specjalne pozwalają nie tylko słuchaczom czegoś się nauczyć, to moment, kiedy osoba prowadząca ma chwilę, aby przeanalizować swoje życie, zarówno te zawodowe, jak i osobiste.

Praca mówcy motywacyjnego nie zawsze kończy się po zakończeniu wystąpienia na konferencji. Wielu odnoszących sukcesy prelegentów motywacyjnych pisze również książki, produkuje, filmy, a także może pojawia się w telewizji.źródła:
http://www.sylwiagruchala.com.pl/